Jak wybrać odpowiednie palety?

Palety to doskonałe platformy do przenoszenia i składowania towarów. Ich nośność może wynosić nawet tonę, a standardowa wielkość ułatwia ich wykorzystywanie. Jednak nie zawsze klienci są zadowoleni ze zwykłych palet. Mogą być dla nich za drogie, za małe, czy też niepraktyczne, ponieważ nie posiadają ścianek zabezpieczających towar przed zniszczeniem.

Niedrogie palety drewniane

palety jednorazoweNa szczęście w Polsce działa wielu producentów palet, którzy mogą stworzyć jej różne wersje na indywidualne zamówienie klienta. Dzięki temu można kupić na przykład solidne palety jednorazowe od producenta. Taka paleta jest niedroga, a jej wytrzymałość jest mniejsza niż standardowej palety. Często są one wykonywane z płyt wiórowych, celulozy, a nawet z kartonu. Tworzy się także jednorazowe palety drewniane o rzadszych ,,przęsłach” niż standardowe czy też w niewielkim rozmiarze. Takie palety sprawdzą się wtedy kiedy zwykle firma nie potrzebuje palet do transportu. Wtedy nie musi inwestować w ciężkie palety z grubego drewna tylko może wybrać tańszą opcję. Palety jednorazowe są także lżejsze. Sprawdzą się przy przewozie ładunków delikatnych, które by się zniszczyły jeśli położyłoby się na nie kolejne warstwy palet z towarem. Jeśli ktoś chce taniej kupić palety drewniane to zawsze może skorzystać z punktów skupu. W skupie kupi się palety używane, głównie europalety. Wbrew pozorom do skupu nie trafiają jedynie rozwalone, bardzo zniszczone palety.

palety jednorazoweMożna często kupić dobrej jakości produkt w korzystnej cenie. Przy wyborze palety z drewna trzeba zwracać uwagę na jej nośność. Im większa tym bardziej wytrzymała jest paleta i większe obciążenie zniesie. Na przykład do przewozu produktów przemysłowych, budowlanych, czy motoryzacyjnych potrzebne będą większe, mocniejsze palety. Palety mogą różnić się też nieco budową np. mieć gładką, równą powierzchnię górną jak również mieć kilka przęseł z przerwami, które sprzyjają wentylacji. Ciekawym rozwiązaniem są skrzynio palety. Jak sama nazwa wskazuje jest to połączenie palety drewnianej oraz skrzyni. Wygląda to jak paleta z wysokimi ściankami z każdego boku. Do skrzyni można ładować towary takie jak owoce, które nie są pakowane w osobne pojemniki.

W ten sposób nie trzeba też ładować osobnych skrzynek na palety, łatwiej jest też je zabrać z ciężarówki i przewieźć wózkiem widłowym na magazyn bez obaw o rozsypanie się zawartości. Skrzynio palety mogą być również ażurowe, dostępne są też modele plastikowe, składane. Dzięki temu każdy klient znajdzie idealny model palety, który sprawdzi się w jego branży.