Jak zaprojektować ogród w stylu angielskim?

Nastrojowość i romantyczny klimat ogrodu sprawiają, że staje się on odpowiednim miejscem zarówno na miłą kolację z narzeczonym, jak i na spokojne chwile w samotności przy ciekawej książce. Rośliny o stonowanych barwach, bieli, delikatnego fioletu czy czerwieni sprawiają, że zaczynamy czuć się zrelaksowani, a przyjemne zapachy kwiatów wpływają kojąco na naszą psychikę.

Projektowanie romantycznych ogrodów

Sentymentalna atmosfera w ogrodzie pasuje nie tylko romantyczkom i romantykom, ale także osobom, które chcą po prostu odpocząć po ciężkim dniu w pracy. W jaki sposób uzyskać taki nastrój? Zaprojektowanie ogrodu w stylu angielskim może być dla laików nie lada wyzwaniem, jednak osoby z doświadczeniem poradzą sobie z tym znakomicie. Projektowanie ogrodów przez profesjonalistów obejmuje zarówno sporządzenie planu zagospodarowania przestrzeni, jak i późniejszą jego realizację. W przypadku ogrodu angielskiego należy skupić się głównie na stworzeniu nastrojowego klimatu, a pomagają w tym wijące się alejki, gęste krzewy i drzewka, rabaty hibiskusów, hortensji, pergole z winobluszczem. Nie powinno zabraknąć także architektury ogrodowej – najlepiej wyglądać będą elementy drewniane, na przykład ławeczki.

Podstawę stanowi także oczko wodne lub fontanna. Jeżeli chcielibyśmy cieszyć się takim właśnie ogrodem w stylu angielskim – profesjonalne projektowanie ogrodów to rozwiązanie idealne dla nas. Specjaliści, którzy się tym zajmują, posiadają szeroką wiedzę z zakresu ogrodnictwa. Znają się na gatunkach roślin – na ich okresach kwitnienia, wymaganiach glebowych oraz na ich pielęgnacji. Usługi obejmują jednak nie tylko nasadzanie roślin zgodnie z projektem, ale także zaprojektowanie systemu nawadniającego. Jest to przydatne zwłaszcza dla osób, które nie mają dużo czasu na zajmowanie się ogrodem – dzięki automatycznym systemom nawadniającym nie musimy przejmować się codziennym podlewaniem roślin: system robi to za nas. To nie jedyna jego zaleta – przecież pozwala na to, aby trawa rosła w równym tempie. Uzyskujemy w ten sposób efekt zielonego równego dywanu – aż chcielibyśmy się na nim położyć, aby poczuć jego miękkość. Projektowanie ogrodów uwzględnia również odpowiednie rozłożenie oświetlenia – w wielu sklepach są dostępne małe latarenki w różnych stylach, dlatego na pewno znajdziemy wyrób, który doskonale odda romantycznego ducha ogrodu.

Sprawdzić się może także oświetlenie led w kostce brukowej – choć wydaje się, że jest to rozwiązanie nowoczesne, to po zmroku pozwala na uzyskanie równie nastrojowego efektu co stylowa lampka. Jeżeli nie wiesz, jak połączyć proponowane pomysły – zdecyduj się na pomoc doradców od projektowania ogrodów.

Dodaj komentarz