Zakup miniładowarki teleskopowej

Otwierając własną firmę budowlaną, z pewnością zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że na początku nie będzie nas stać na zakup własnych, wielkogabarytowych maszyn do prac ziemnych, i będziemy musieli je wynajmować od firm zewnętrznych.

Miniładowarki do prac ziemnych

miniładowarka teleskopowaJednakże warto pomyśleć o zakupie maszyn kompaktowych. Przyda nam się na przykład miniładowarka teleskopowa. W ofertach producentów znajdziemy takie maszyny w całkiem przyzwoitej cenie. Warto je posiadać na wyposażeniu, ponieważ przydadzą nam się podczas realizacji małych zleceń. Jeżeli na przykład ktoś zgłosi się do naszej firmy budowlanej po to, aby przygotować fundamenty pod domek na działce – nie będziemy musieli wykonywać tych prac ręcznie, co zajmuje sporo czasu mimo iż domek ma mieć niewielką powierzchnię w metrach kwadratowych. Stosując kompaktową koparkę oraz miniładowarkę, zyskamy naprawdę wiele. Zleceniodawca z pewnością doceni szybkość wykonywanych prac oraz to, że przyniosły one naprawdę dobre efekty. Z pewnością poleci nas też innym swoim znajomym, dlatego być może w niedługim czasie nasza miniładowarka teleskopowa przyda się jeszcze niejeden raz.

miniładowarka teleskopowaCo ważne, dzięki funkcjonalnościom oferowanych przez producentów, będziemy mogli korzystać z takiej miniładowarki o każdej porze roku. Nie musimy obawiać się zimna, ponieważ istnieje opcja zakupu maszyny z podgrzewanym fotelem. Zapewnia to komfortowe warunki, sprawia, że praca jest o wiele przyjemniejsza. Również obecność podłokietników wpływa pozytywnie na wygodę podczas użytkowania maszyny. Jeżeli do tego bardzo dbamy o środowisko, i tutaj możemy być spokojni, ponieważ nowoczesne mini maszyny do prac ziemnych wyposażone są w silniki przyjazne środowisku. Takie, które emitują o wiele mniejszą ilość spalin. Spełniają one wymogi krajowe oraz europejskie. Jeśli już jesteśmy przy silniku, warto wspomnieć o możliwości zakupu specjalnego nagrzewacza silnika, który sprawia, że rozruch zimą jest o wiele prostszy i nie przynosi negatywnych efektów. Podsumowując, mając małą firmę budowlaną, której nie stać na zakup wielkogabarytowych maszyn, możemy zdecydować się na inne rozwiązania. Jednym z nich jest wyposażenie firmy w pojazdy kompaktowe do prac ziemnych, takie jak miniładowarki teleskopowe czy koparki, lub po prostu koparko-ładowarki.

Ich niewielka konstrukcja sprawi, że dobrze sprawdzą się na małym terenie – na przykład na działce. Pozwolą na dokładne wykonanie prac, ponieważ są naprawdę zwrotne i wydajne. Takie maszyny są niezastąpione dla każdej firmy budowlanej, warto o tym pamiętać.