Zabawy sprawnościowe na placu zabaw

Rywalizacja nie kojarzy się dzieciom z żadnymi negatywnymi emocjami, a wręcz przeciwnie – bardzo często jest odbierana jako forma zabawy. Konkurowanie z przyjaciółmi pozwala nie tylko na sprawdzenie siebie, ale też buduje więzi między rówieśnikami.

Place zabaw umożliwiają poprawę kondycji

sprawnościowe place zabawTo dlatego producenci placów zabaw, oprócz standardowego wyposażenia złożonego z piaskownicy i zjeżdżalni, oferują też specjalne zestawy sprawnościowe. Sprawnościowe place zabaw pozwolą dzieciom się wykazać – mogą one bawić się samodzielnie, pracując nad własną kondycją, jak i organizować mini zawody, do których zaproszą swoich przyjaciół. Producenci proponują place sprawnościowe różnego rodzaju. Można tu wskazać na przykład na zestaw złożony ze ścianki wspinaczkowej, ścianki linowej, drabinki oraz kratownicy. To dla dzieci prawdziwy pokaz siły i sprawności. Oczywiście młodsze dzieci powinny korzystać z zestawów sprawnościowych jedynie pod kontrolą opiekuna. Producenci zapewniają profesjonalny montaż takiego placu zabaw, dzięki czemu ze strony urządzeń nie spotka dzieci żadne niebezpieczeństwo.

plac zabawZestawy zabawowe wykonane z impregnowanego drewna są profesjonalnie zabetonowane w gruncie, dzięki czemu plac zabaw jest całkowicie odporny na działanie porywów wiatru. Impregnacja drewna sprawia, że nie niszczy się ono nawet podczas intensywnych opadów deszczu. Ciekawą opcją, którą także można wykorzystać na placu zabaw, jest ścieżka zdrowia – pozwala ona sprawdzić, czy dziecko rozwija się prawidłowo pod względem dużej motoryki. Producenci proponują ścieżki zdrowia złożone z drabinek, przeskoków, slalomów i równoważni. Dzięki temu dzieci mogą wykazać się sprawnością związaną między innymi ze skakaniem czy utrzymywaniem równowagi. Z pewnością zestawy sprawnościowe są ciekawą opcją pozwalającą na urozmaicenie placu zabaw. Oczywiście obok nich mogą stanąć klasyczne zestawy zabawowe – złożone z piaskownicy, zjeżdżalni, huśtawek czy „konika”. Dużym zainteresowaniem dzieci, zwłaszcza najmłodszych, cieszą się sprężynowce – to bujane samochodziki i koniki, których konstrukcja opiera się na solidnej sprężynie. Urządzenia są wyposażone w wygodne siedziska oraz uchwyty do trzymania, dzięki którym bujanie się na sprężynowcach jest całkowicie bezpiecznie.

Ponadto pomalowanie zabawki na radosne barwy sprawia, że urządzenie to wprowadza dużo życia w każdy plac zabaw, podobnie jak karuzela – tutaj obok klasycznej karuzeli z siedziskami, coraz częściej wybierane są karuzele platformowe, z których korzysta się na stojąco – jest to oczywiście rozwiązanie dla starszych już dzieci.

Dodaj komentarz