Wytrzymałe antystatyczne koszule flanelowe

Każdy z nas z pewnością miał kiedyś do czynienia z słynną koszula flanelową, która posiada charakterystyczny wzór w czarną kratę. Ubranie to jeszcze kilka sezonów temu było bardzo modne wśród cenionych, światowych projektantów mody, którzy powiewali ten charakterystyczny wzór i materiał w swych kolekcjach.

Koszule nieelektryzujące się

koszule flanelowe roboczeNie każdy jednak zdaje sobie dziś sprawę z tego, iż odzienie to dedykowane jest zwłaszcza robotnikom wykonującym często bardzo niebezpieczne prace fizyczne. Sporą popularnością wśród robotników cieszą się ubrania wyprodukowane z solidnej, ale i delikatnej w dotyku flaneli. Materiał ten wykonany jest bowiem w 100% z wysokiej klasy bawełny, która niekiedy ocieplana jest dodatkowo naturalną wełną posiadającą właściwości termoizolacyjne. Antystatyczne koszule flanelowe robocze, jak już sama nazwa sugeruje, zapobiegają elektryzowaniu się materiału, dzięki czemu odzież ta świetnie sprawdza się zwłaszcza przy pracy z przewodami elektrycznymi. Warto również nadmienić, iż flanela posiada również właściwości ognioodporne, co oznacza, iż w razie poparzenia, materiał ten nie będzie stapiał się z uszkodzoną pd ognia skórą. Standardowe koszule flanelowe dostępne na rynku zapinane są na guziki.

koszule flanelowe roboczeWarto przy tym podkreślić, iż zapięcia te występują również na wysokości usztywnionego kołnierza oraz mankietów znajdujących się na końcu rękawów. Większość modeli koszul posiada ponadto praktyczną kieszonkę na wysokości klatki piersiowej, w której możemy przechowywać m.in. drobne narzędzia czy też notatnik i długopisy. Odzież ta posiada klasyczny, luźny fason, który nie krępuje ruchów podczas pracy oraz nie ociera się o naszą skórę, w efekcie czego nasze ciało nie jest narażone na podrażnienia. Pamiętajmy również o tym, że flanela świetnie przepuszcza powietrze, dzięki czemu nasza skóra nie poci się. Ogromnym atutem owego produktu jest również fakt, iż występuje on w dowolnych rozmiarach. Koszulę flanelową zakupimy bowiem nawet w rozmiarze XXXL, który dedykowany jest osobom wysokim oraz postawnym. Na samym końcu warto również zauważyć, że odzież ta posiada bardzo praktyczne właściwości. Podwijane rękawy świetnie sprawdzą się podczas lata, kiedy to będziemy chcieli ochłodzić nasze ciało.

Pamiętajmy także o tym, że na rynku dostępne są także ocieplane koszule flanelowe wyścielane m.in. naturalną wełną, która świetnie sprawdzi się podczas nawet największych mrozów. Pamiętajmy jedna o tym, że produkt ten powinniśmy prać w niskich temperaturach – dzięki temu materiał zachowa swój nasycony kolor nawet na długie lata.