Wanny z hydromasażem

Wanna jest ważnym elementem wyposażenia łazienki. Kąpiel rozgrzewa, relaksuje i poprawia samopoczucie. Wzbogacona w funkcję hydromasażu pobudza i dodaje energii, rozluźnia napięte mięśnie, usuwa zmęczenie i łagodzi bóle stawów i głowy. Wybór wanien z hydromasażem na rynku jest bardzo duży.

Wanny montowane narożnie

wanny z hydromasażem Wanny różnią się materiałem, z jakiego są wykonane, rozmiarem i kształtem. Najbardziej popularne są wanny prostokątne. Innym rozwiązaniem są wanny z hydromasażem narożne. Są to modele trójkątne, pięciokątne, sześciokątne lub zaokrąglone od frontu. Wanny z hydromasażem są produkowane z akrylu. W system do masażu mogą być zaopatrzone wanny małe albo większe, przeznaczone dla kilku osób. W prostszych modelach stosuje się sterowanie ręczne (uruchomienie pompy lub dmuchawy następuje za pomocą przycisku na górnej krawędzi wanny), ale są też wygodniejsze w obsłudze modele z hydromasażem sterowanym elektronicznie. W tych wannach panel zamontowany jest na brzegu wanny, a niekiedy mamy do dyspozycji również pilota. Systemy elektroniczne mają czujniki poziomu wody, uniemożliwiające uruchomienie hydromasażu wtedy, gdy woda znajduje się niżej niż dysze. Panel umożliwia ustawienie czasu, rodzaju (stały czy pulsacyjny) i siły hydromasażu, a także temperatury wody czy włączenie automatycznej dezynfekcji.

wanny z hydromasażem Najnowocześniejsze modele wanien z hydromasażem dostarczają również możliwość stosowania aromaterapii (poprzez dodanie do kąpieli olejków eterycznych), ozonowania wody (zwiększającego natlenienie skóry) czy włączenia podwodnego oświetlenia (chromoterapia). Decydując się na zakup wanny z hydromasażem, mamy do wyboru wanny z masażem wodnym, powietrznym i wodno- powietrznym. W wannach z masażem wodnym dysze (z których wypływa woda) umieszczone są na ściankach, oparciu oraz dnie wanny. Każdą z dysz można dowolnie ustawić. Taki rodzaj masażu jest zalecany dla osób z problemami reumatologicznymi, oddechowymi czy ze schorzeniami kręgosłupa. W wannach z masażem powietrznym dysze umieszczone są na dnie wanny, z których wydobywają się pęcherzyki powietrza. Ten typ masażu najlepiej nadaje się przy stłuczeniach, skurczach i bólach mięśni. Kąpiel w wannie z masażem wodno- powietrznym jest najlepszym sposobem na rozluźnienie mięśni i poprawę ukrwienia.

Wanny z hydromasażem są idealnym sposobem na odprężenie po ciężkim dniu. Ich ceny kształtują się w zależności od jakości wykonania i dostępnych funkcji. Najtańsze modele kosztują od dwóch tysięcy złotych, a za najdroższe trzeba zapłacić od ośmiu tysięcy wzwyż.