Skuteczna metoda czyszczenia wykładziny i dywanów

Wykładzina czy dywan potrafi całkowicie zmienić wygląd wnętrza. Kolorowa wykładzina sprawdzi się w pokoju dziecka, monochromatyczna w nowoczesnym salonie, a wykładzina w płytkach polecana jest do biur. Puszyste dywany typu shaggy pasują do pokoju nastolatki, a dywanik bawełniany sprawdzi się jako miejsce zabawy malucha. Niestety, wykładziny i dywany może i atrakcyjnie wyglądają, ale mają tez swoje wady.

Regularne czyszczenie wykładziny

czyszczenie wykładzinPrzede wszystkim jest to ich czyszczenie. We włóknach zbiera się kurz, brud, zwierzęca sierść, a także zalęgają się roztocza. Dodatkowo materiał może chłonąć zapachy papierosów, czy domowych pupili. Dlatego też zalecane jest regularne fachowe czyszczenie wykładzin w Warszawie. Szczególnie polecana jest metoda ekstrakcyjna, czyli najbardziej dogłębne i skuteczne pranie wykładzin, dywanów, a także tapicerek. Jak ono przebiega? Na początku cała powierzchnia musi być dokładnie odkurzona. To pozwala na pozbycie się wierzchnich zabrudzeń. Jeśli są widoczne stare plamy czy też miejsca wymagające dokładniejszego czyszczenia to warto jest sięgnąć po prespray nanoszono punktowo. Jego zadaniem jest niejako odklejenie brudu od materiału, przez co plama szybciej zostanie usunięta. Do samego prania ekstrakcyjnego używa się specjalnych środków piorących, które słabo się pienią.

czyszczenie wykładzinSą one wtłaczane pod ciśnieniem we włókna materiału, a potem zasysane do urządzenia. Duża moc sprzętu i wysokie ciśnienie sprawiają, że pranie ekstrakcyjne pozwala nawet na usunięcie starych, silnych zabrudzeń. Dodatkowym atutem prania jest również usuwanie brzydkich zapachów oraz żyjących w materiale roztoczy, które są szczególnie niebezpieczne dla alergików. Również można wyprać wykładzinę i dywan w celu przywrócenia im dawnej barwy. Z czasem kolory wydają się blaknąć, a całość jest poszarzała. Jest to skutek tego, że we włóknach gromadzi się kurz i brud, którego nie można zassać odkurzaczem. Czyszczenie ekstrakcyjne pozwala na pozbycie się wszelkich zabrudzeń, więc dywan będzie wyglądał jak nowy. Dobry fachowiec będzie wiedział jakiego środka piorącego, jakiej szczotki i jakiej temperatury użyć do czyszczenia, by usługa była skutecznie wykonana, a materiał nie został zniszczony.

Zarówno w Warszawie, jak i w innych dużych miastach na pewno bez problemu znajdzie się wiele profesjonalnych firm świadczących tego typu usługi. Warto zaznaczyć, że czyszczenie metodą ekstrakcyjną sprawdzi się również w przypadku wypoczynkowych mebli tapicerowanych (krzeseł, kanap, foteli), jak i przy tapicerce samochodowej.