Przeprowadzasz się? Zrób to z głową!

Nadszedł ten długo wyczekiwany dzień. Zmieniasz miejsce zamieszkania. Logistycznie nie jest to łatwe zadanie, wszak przenieść trzeba cały dobytek. Trzeba więc pakować, segregować i przenosić. Jak do tego podejść, by nie zwariować? W jaki sposób ułatwić sobie przeprowadzkę? Czy to w ogóle możliwe?

Przeprowadzka i pakowanie

przeprowadzkiCzy warto korzystać z usług firm przeprowadzkowych? O tym, by przeprowadzka przebiegła sprawnie marzy każdy, kto musi zmienić lokum. Nie ma nic gorszego niż życie na kartonach i workach pełnych ubrań, książek i przedmiotów codziennego użytku. Ale wcale tak nie musi to wyglądać. Wystarczy podejść do tematu w sposób zaplanowany, a nic nie powinno nas zaskoczyć. Zanim zaczniemy się pakować, a mamy taką możliwość, oceńmy, czy w nowym mieszkaniu nie trzeba zrobić generalnego porządku lub remontu. Jeśli przeprowadzamy się do nowo wybudowanego domu, należy w pierwszej kolejności dobrze go uporządkować. Usunąć trzeba wszystkie materiały budowlane. Jadąc do nowego lokum można też systematycznie zwozić po kilka kartonów. Warto do nich zapakować książki, po które nie sięgamy codziennie, odzież sezonową lub buty, których w najbliższym czasie nie planujemy nosić.

przeprowadzkiPozostałe rzeczy oraz meble najlepiej jest przewieźć razem, większym samochodem. By przeprowadzka przebiegła sprawnie, opłacalne jest wynajęcie specjalnej firmy, która świadczy tego typu usługi. Dysponuje ona pojazdem odpowiedniej wielkości, zabezpiecza ładunek (np. sprzęt radiowo-telewizyjny oraz gospodarstwa domowego, meble), ale też wnosi go do mieszkania. Nie musimy więc organizować nikogo do pomocy, ani też martwić się, że by przewieźć rzeczy zmuszeni będziemy krążyć samochodem po kilka razy. Niezbędnym elementem przeprowadzki jest też pakowanie. To dla wielu największy problem, któremu jednak można zaradzić. W jaki sposób? Po pierwsze, warto już na kilka tygodni przed zmianą lokum gromadzić kartony (można o nie zapytać w pobliskim markecie). Po drugie, w pierwszej kolejności pakuje się rzeczy, z których korzysta się rzadko (przeprowadzka to też idealny moment na to, by pozbyć się niechcianych rzeczy). Po trzecie, przedmioty delikatne i kruche, takie jak wyposażenie kuchni, trzeba staranie zabezpieczyć przez zniszczeniem. Można do tego celu wykorzystać folię bąbelkową. Po czwarte, bardzo dokładnie opisz kartony i od razu zaznacz, do jakiego pomieszczenia mają trafić. W trakcie przenoszenia od razu trafią na swoje miejsce.

Zmiana miejsca zamieszkania często jest ekscytującą przygodą, na której cieniem kładzie się przeprowadzka. Wcale jednak nie musi być ona stresująca. Wystarczy dobrze ją zaplanować, przemyśleć i rozłożyć w czasie. Warto też rozważyć wynajęcie specjalistycznej ekipy, która weźmie na siebie odpowiedzialność za przeniesienie mebli, kartonów oraz sprzętu niezbędnego w gospodarstwie domowym.