Profesjonalne rusztowania jezdne

Wybór odpowiedniego systemu, pozwalającego naszym pracownikom na bezpieczne wykonywanie prac na wysokości, nie należy do najłatwiejszych. W dzisiejszych czasach, możemy zakupić podstawowe systemy rusztowań nawet w marketach budowlanych, a producenci wciąż podsyłają nam nowe, bardziej nowoczesne i lepsze rozwiązania.

Rusztowanie o różnych wysokościach

rusztowania aluminiowe jezdne compactNic więc dziwnego, że większość z nas nie jest w stanie odnaleźć się w tym całym chaosie i nie wie, jakie rozwiązanie będzie dla niego najbardziej optymalne. Niewątpliwie najbardziej istotną rzeczą, zanim zaczniemy wybierać konkretny system, jest uświadomienie sobie, jakie posiadamy potrzeby. Odpowiednie ustalenie tego, w jakim celu będzie używana platforma robocza, ilu pracowników powinna pomieścić, jakie obciążenie przenieść oraz czy będzie pracowała stacjonarnie, czy jednak będziemy potrzebować sprzętu bardziej mobilnego, pozwala na dobranie takiego rusztowania, które będzie służyło nam przez długie lata. Na samym początku warto zastanowić się nad tym, na jakiej wysokości wykonujemy prace. Jeżeli nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zajmujemy się na przykład rozprowadzeniem instalacji elektrycznych pod sufitami hal, warto zdecydować się na profesjonalne rusztowania aluminiowe jezdne compact. Ten system pozwala na dowolne kształtowanie wysokości naszych platform.

rusztowania aluminiowe jezdne compactMożemy zamocować jedynie kilka przęseł i uzyskać wysokość zaledwie trzech metrów lub połączyć ich więcej i pracować na wysokości ośmiu, a nawet jedenastu metrów. Ogromną zaletą rusztowań przestawnych jest to, że są one wyposażone w specjalne kółka. Dzięki temu możemy w bardzo prosty sposób je przesunąć o kilka metrów i kontynuować zaczętą pracę. Na rynku dostępne są również systemy, które doskonale sprawdzają się na nierównych powierzchniach. Możemy regulować wysokość konkretnych nóżek i ustawić podest w taki sposób, aby móc bezpiecznie na nim pracować. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego systemu pozwalającego na przesuw i blokadę podtrzymujących konstrukcję nóżek. Tego typu rusztowania jezdne doskonale sprawdzą się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Najczęściej oferowanymi przez producentów są rusztowania jezdne aluminiowe. Wybierając taki system nie musimy obawiać się o jego trwałość, ponieważ jest on wykonany z bardzo wysokiej jakości metalu.

Dodatkowo są bardzo lekkie, dzięki czemu łatwo przenosić, transportować, magazynować i montować poszczególne segmenty. Dla zapewnienia jeszcze lepszej jakości pracy, niektórzy producenci wykonują żłobienia na platformie roboczej, które zapobiegają poślizgnięciu się pracownika.