Popularne meble kuchenne na wymiar

Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na zamawianie mebli kuchennych, które produkowane są na wymiar. Decyzja ta przeważnie motywowana jest tym, iż indywidualne projekty umożliwiają zagospodarowanie nawet najmniejszych, najbardziej wymagających przestrzeni. Nowoczesna zabudowa charakteryzuje się bowiem stosunkowo małym metrażem dedykowanym zwłaszcza singlom oraz mniej licznym rodzinom, którym zależy głównie na dobrej lokalizacji oraz prostym, funkcjonalnym przestrzeniom.

Meble muszą być funkcjonalne

meble kuchenne na wymiarJakimi cechami powinny charakteryzować się idealne meble kuchenne? Meble kuchenne powinny być przede wszystkim funkcjonalne i jak najbardziej kompaktowe. Wszelkie prace projektowe rozpoczynają się więc od dokładnego zmierzenia kuchni oraz stworzenia wizualnego projektu, który musi zaakceptować klient. Przy projektowaniu mniejszych przestrzeni najlepiej sprawdzają się zabudowane aneksy kuchenne, które można wykonać z różnorodnych materiałów, m.in. drewna, przetworzonych płyt MDF, stali, kamienia, a nawet i szkła. Fronty kuchenne występują ponadto w kilku rodzajach, możemy decydować m.in. o tym czy będą one gładkie czy zdobione, matowe lub błyszczące. Meble kuchenne są również odpowiednio impregnowane za pomocą specjalistycznych lakierów oraz powłok akrylowych, które nie tylko przedłużają ich trwałość, ale również chronią tworzywa przed mechanicznymi uszkodzeniami oraz ułatwiają ich czyszczenie. Meble kuchenne na wymiar gwarantują bardzo funkcjonalne rozwiązania, wyróżniamy również kilka najpopularniejszych projektów, które posiadają wszechstronne zastosowania.

meble kuchenne na wymiarPrzykładem tego typu modeli są m.in. szafki narożnikowe, które posiadają wbudowane, głębokie, metalowe segmenty, które umożliwiają przechowywanie większej ilości akcesoriów kuchennych. Najlepszym rozwiązaniem są wówczas wysuwane półki typu Le Mans, które działają bardzo cicho i płynnie. Półki te możemy ponadto umieszczać na dowolnej wysokości, mogą być one wykonane zarówno z metalu, jak i ze specjalnych mat antypoślizgowych, dzięki którym akcesoria kuchenne nie przemieszczają się w trakcie otwierania szafek. Kolejnym ciekawym systemem, który stosowany jest z powodzeniem przy produkcji mebli kuchennych na wymiar są kosze Magic Standard, których fronty przymocowane są bezpośrednio do ram szafki, w efekcie czego kosze te wysuwają się do przodu podczas otwierania mebla. Sporą popularnością cieszą się także meble wyposażone w półki obrotowe, które możemy wysuwać manualnie po otwarciu drzwi szafki. Decydując się na zakup mebli kuchennych na zamówienie musimy więc zwracać uwagę nie tylko na dobór odpowiednich materiałów, z których meble zostaną wykonane, ale również na konkretne mechanizmy, które usprawnią naszą pracę w kuchni i pozwolą nam zaoszczędzić sporo przestrzeni.

Zakup mebli na wymiar wbrew pozorom nie wiąże się również z dużymi kosztami, meble te często są bowiem paradoksalnie znacznie tańsze od gotowych frontów, które możemy zakupić w stacjonarnych salonach meblarskich.