Osłony okien z poliwęglanu

Okna w obiektach przemysłowych narażone są na różnego rodzaju czynniki środowiskowe. Mogą to być na przykład agresywne chemicznie substancje. Dobrze jest więc zadbać o to, aby substancje te nie czyniły żadnych szkód. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów, w przypadku okien można pomyśleć o specjalnych osłonach odpornych chemicznie.

Poliwęglan często wybierany

poliwęglan komorowyJakie to osłony, które będą przepuszczały światło podobnie jak szkło, ale równocześnie będą wykazywać się pewnymi specyficznymi parametrami technicznymi? To osłony wykonane z poliwęglanu komorowego – materiale, który docenia się w wielu różnych branżach, nie tylko w budownictwie, ale też w rolnictwie do tworzenia cieplarni, jak i w specyficznych zastosowaniach na przykład do produkcji hełmów ochronnych. W obliczu tak szerokiego zastosowania mogłoby wydawać się, że taki materiał jest wyjątkowo drogi. Tymczasem to nieprawda – poliwęglan komorowy cena którego jest wyjątkowo przystępna, z tego właśnie względu znajduje wielu klientów. Przyjrzyjmy się więc po kolei wszystkim jego zaletom. Po pierwsze, wspomniane już przepuszczanie światła – utrzymuje się ono na poziomie takim jak parametry szkła, ponieważ poliwęglan komorowy jest transparentny.

poliwęglan komorowyRównocześnie jednak zatrzymuje promieniowanie UV, nie musimy więc martwić się, że przeniknie ono do pomieszczenia i będzie prowadzić do blaknięcia mebli. W przypadku zastosowania poliwęglanu komorowego do osłon okien, taka możliwość najzwyczajniej w świecie nie istnieje. Po drugie, poliwęglan komorowy to materiał o najlepszej wytrzymałości. W porównaniu do szkła, jest on aż 200-krotnie bardziej solidny. To wynik, któremu nie da się zaprzeczyć, ponieważ wytrzymałość poliwęglanu była sprawdzana w licznych testach jakościowych. W rezultacie osłony do okien z poliwęglanu komorowego są praktycznie całkowicie odporne na uszkodzenia. Nie ma żadnych obaw, że po uderzeniu taka płyta rozpadnie się na kawałki jak szkło – zupełnie nic się nie stanie, nadal będzie ona w stałej postaci. Po trzecie, poliwęglan komorowy może być obrabiany za pomocą metod na zimno oraz na ciepło. Niezależnie od wielkości otworów okiennych, można zatem wyprodukować takie osłony, które będą do nich idealnie dopasowane.

To także dlatego poliwęglan można stosować na przykład do produkcji świetlików, zadaszeń czy do szyldów reklamowych o fantazyjnych kształtach. Podsumowując, w obiektach przemysłowych, w których panują specyficzne warunki środowiskowe, na przykład opary chemiczne, warto stosować osłony okienne z poliwęglanu komorowego, ponieważ to materiał, który posiada szereg zalet.