Opłacalny wynajem podnośników spalinowych

Podnośniki są ciężkim sprzętem, który wykorzystuje się głównie na budowach. Zastępują one różnego rodzaju techniki, które wykorzystuje się podczas pracy na wysokościach. Dzięki nim można zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo pracowników. Oprócz budowy wykorzystuje się je również w różnorodnych pracach remontowych, wycince drzew oraz w sadownictwie. Umożliwiają one łatwiejszą i znacznie szybszą pracę.

Zastosowanie podnośników spalinowych

Podnośniki spalinowe charakteryzuje się tym, że napędzane są jednostką zasilaną silnikiem spalinowym. Czyni to z nich bardzo uniwersalne maszyny, które ograniczone są wyłącznie mocą tego silnika. Dostępne modele napędzane są na dwa lub cztery koła. W zależności od rodzaju podnośnika mogą się one poruszać po utwardzonym podłożu albo po dowolnym, nieutwardzonym gruncie. Te o dużej mocy silnika mogą być nawet używane na bardzo niestabilnym podłożu i lekkim nachyleniu. Podnośniki spalinowe różnią się od siebie pod względem wielkości. Zależy to głównie od mocy, napędu i zasięgu ramienia. Ramie w nich umieszczone może maksymalnie osiągnąć około pięćdziesiąt metrów w pionie i dwadzieścia metrów w poziomie. Najczęściej na jego końcu umieszczony jest kosz. Służy on jako stanowisko robocze dla operatora oraz pracownika wykonującego zadania na wysokości. To jakiej wielkości będzie kosz i jaką maksymalną ilość osób pomieści zależy od wielkości urządzenia. Zazwyczaj dostępne są modele przeznaczone od dwóch do nawet kilku osób.

podnosnikDla zwiększenia stabilności stosuje się ruchome podpory. Wykorzystuje się je w bardzo różnych celach i z powodzeniem zastępują tradycyjne rusztowania. Doskonale nadają się do prac polegających na malowaniu i konserwacji elewacji. W sadownictwie ułatwiają pracę polegającą na zbieraniu i pielęgnacji drzew owocowych. Wypożyczalnia podnośników spalinowych oferuje profesjonalny wynajem tego typu urządzeń. Zazwyczaj jest to o wiele bardziej korzystniejsze rozwiązanie niż kupno, ponieważ nie trzeba się wówczas martwić o miejsce do magazynowania. Maszyny oferowane przez wiele firm są najwyższej jakości i powinny posiadać wszystkie atesty oraz certyfikaty, które są niezbędne, aby ich używać podczas prac wysokościowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoba wynajmująca nie tylko nie musi martwić się o magazyn, ale również wypożyczalnia zapewnia pomoc techników i serwisantów. Dbają oni o sprawność techniczną posiadanych maszyn.

Coraz częściej wiele firm związanych z pracami wysokościowymi decyduje się na wynajem podnośników spalinowych. Jest to bardziej ekonomiczne niż zakupienie urządzenia na własny koszt. Dla właściciela najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa swoim pracownikom. Tradycyjne rusztowania powszechnie wykorzystywane do wykańczania budynków często są mało stabilne i dlatego podnośniki są doskonałą alternatywą.