Odkurzacz wykorzystywany w warsztatach

W wielu dzisiejszych warsztatach wykorzystywane są maszyny wytwarzające ogromne ilości pyłów oraz zanieczyszczeń różnego rodzaju. Aby w takim miejscu zachować odpowiedni porządek muszą zostać wykorzystane specjalne urządzenia sprzątające zdolne sprostać pracy w tak trudnych warunkach.

Odkurzacz z dużym workiem

odkurzacz pneumatycznyObecnie na rynku istnieje wiele nowoczesnych oraz innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich są pneumatyczne systemy sprzątające. Do prawidłowej pracy wykorzystują one wygenerowane podciśnienie. W miejscach takich jak zakłady wulkanizacji opon lub standardowe warsztaty samochodowe bardzo często generowane są zanieczyszczenia różnego rodzaju. W takim wypadku idealnym rozwiązaniem jest odkurzacz pneumatyczny. Jest to urządzenie banalnie proste w obsłudze. Powietrze wygenerowane jest przez sprężarkę. W tym procesie wytworzone zostaje również podciśnienie w wyniku którego wytworzony pył zasysany jest do wnętrza zbiornika urządzenia. Jest to tak popularne rozwiązanie w warsztatach samochodowych ponieważ w każdym jest dostęp do sprawnie działającego układu pneumatycznego. Odkurzacz pneumatyczny wyposażony jest w worek gromadzący wszystkie zanieczyszczenia, aby go opróżnić wystarczy tylko odpiąć zamek błyskawiczny.

odkurzacz pneumatycznyTen typ odkurzacza nie jest przystosowany do usuwania płynnych zabrudzeń takich jak woda lub mokry brud. Umieszczany jest na końcu długiej elastycznej rury wykonanej z bardzo wytrzymałych materiałów sztucznych. Jest ona odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia oraz zarysowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu wyciąg nie jest montowany bezpośrednio na pistolecie sprężarki, może zostać powieszony nad stanowiskiem pracy i na bieżąco zasysać wytwarzane pyły lub inne zanieczyszczenia stałe. Głównym elementem całego zestawu jest metalowa końcówka w kształcie pistoletu, który został wyposażony w zawór włączający i wyłączający podciśnienie oraz ustandaryzowane złącze pozwalające podłączyć cały zestaw pod układ pneumatyczny. Do większości zestawów dołączane są specjalne zwężane końcówki dodatkowo zwiększające moc zasysania i usuwanie zabrudzeń z ciężko dostępnych miejsc.

Podsumowując odkurzacze pneumatyczne mogą być wykorzystywane wszędzie tam gdzie dostępne są urządzenia posiadające układ pneumatyczny. Ich moc zasysania jest generowana przez sprężarkę i zależna od wcześniej ustawionego podciśnienia. Po skończonej pracy należy zawsze odłączać całe urządzenie od układu aby uniknąć niechcianych awarii. Obsługa jest bardzo prosta i nie wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy technicznej.