Modne betonowe posadzki wysokiej jakości

Rola betonu już dawno przestała ograniczać się jedynie do elementów zabudowy. Aktualnie sporą popularnością cieszy się ozdobny beton dekoracyjny, który zdobi ściany i podłogi wielu domów. Materiał ten różni się jednak od standardowego betonu budowlanego, który nie może pochwalić się tak estetycznym wyglądem.

Posadzki w dwóch wariantach

betonowe posadzki w domuJakimi parametrami cechuje się więc beton podłogowy, który dominuje dziś w nowoczesnych loftach oraz apartamentowcach? Podczas poszukiwań idealnej, betonowej posadzki możemy wybierać pomiędzy dwoma podstawowymi rodzajami betonu – zacieranego oraz polerowanego. Zacierany beton posiada matową, jednolitą powierzchnię, którą można dodatkowo barwić za pomocą specjalnych utwardzaczy. Tego typu betonowe posadzki wykonuje się za pomocą specjalnych zacieraczek, które stosujemy tuż po wylaniu betonowej masy. Alternatywą dla matowej posadzki betonowej jest równie popularna podłoga polerowana, która wyróżnia się błyszczącą, lśniącą powierzchnią. Posadzka ta prezentuje się znacznie bardziej elegancko od surowego betonu matowego. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że lśniącą powierzchnię znacznie ciężej wówczas uzyskać – do nabłyszczania posadzek betonowych służą więc profesjonalne szlifierki z diamentowymi wkładami, które są w stanie wypolerować nawet niezwykle twarde surowce.

betonowe posadzki w domuModne betonowe posadzki w domu mogą więc występować w dwóch podstawowych wariantach, tylko od nas zależy to jakie wykończenie posadzki zdecydujemy się zastosować w wybranej przez nas przestrzeni. Niewątpliwym atutem betonu ozdobnego jest jego wytrzymałość oraz wysoka odporność na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Beton odporny jest więc na pęknięcia, ścieranie czy kruszenie, warto również podkreślić, że wraz z upływem czasu nie zmienia on swojej barwy. Masa betonowa wolna jest również od wszelkich substancji toksycznych, materiał ten jest więc przyjazny środowisku. Betonowa posadzka podkreśli wygląd minimalistycznych, surowych przestrzeni w której dominują proste, geometryczne kształty. Na samym końcu warto również wspomnieć o tym, że posadzkę tę należy systematycznie pielęgnować za pomocą specjalny specyfików nabłyszczających. Musimy również pamiętać o odpowiedniej impregnacji betonu, który dzięki temu zachowa piękny wygląd przez długie lata.

Choć za posadzi betonowe musimy zapłacić adekwatnie wysoką cenę, to jednak w tym przypadku cena idzie w parze z jakością. Surowy beton cieszy się dziś tak dużą popularnością, że stopniowo zaczyna on wręcz wypierać standardowe kamienie naturalne, które są znacznie droższe i o wiele mniej uniwersalne.