Kompleksowa izolacja fundamentów

Branża budowlana jest jedną z najbardziej skomplikowanych obecnych na rynku. Wymaga ona specjalistycznych narzędzi, oraz doświadczonych osób. Ważne jest także dobranie odpowiednich materiałów, które będą spełniać określone standardy wymagane przy wzniesieniu konkretnej konstrukcji.

Izolacje fundamentów są skomplikowane

izolacje fundamentówJednym z największych wyzwań przed jakimi stoją budowniczy jest wykonanie odpowiednich systemów izolacji. Mają one na celu zabezpieczenie konstrukcji przed konkretnymi czynnikami, które mogą jej zaszkodzić. Najczęściej wykonuje się termo, oraz hydroizolację. Ta pierwsza jest stosowana od bardzo dawno i wymaga się jej praktycznie w każdym obiekcie mieszkalnym. Bez jej zastosowania utrzymanie ciepła wewnątrz budynku będzie kompletnie niemożliwe. Izolacje termiczne występują w różnych formach, jednak obecne są praktycznie w każdym, nowoczesnym budynku. Najbardziej tradycyjną z nich jest styropian, który jednak zajmuje bardzo dużo miejsca i ie jest zbyt wydajny w porównaniu do innych metod. Izolacje natryskowe stają się coraz bardziej powszechne i deklasują swoich rywali na rynku. Za ich pomocą tworzy się ocieplenie praktycznie w każdym rodzaju budynku i na każdej powierzchni, nawet w miejscach bardziej skomplikowanych. Taka pianka poliuretanowa świetnie wypełni chociażby izolacje fundamentów, które należą do bardziej skomplikowanych i wymagających miejsc.

izolacje fundamentówIzolację należy wykonać na etapie konstrukcyjnym, tak aby późniejsze przerabianie struktury obiektu nie było konieczne. Piankę natryskuje się bezpośrednio na element ocieplany. Pod wpływem wilgoci i powietrza, pianka natychmiastowo zwiększa swoją objętość. Dzięki temu jej nakładanie jest niebywale proste i szybkie. Zwykle wykonanie izolacji w dużym domu nie trwa dłużej niż klika dni, co jest procesem bardzo szybkim. Fundamenty są o tyle skomplikowane, że stale narażone są na chłód, oraz wilgoć. Dlatego też właśnie pianka poliuretanowa nadaje się do tego celu wprost idealnie. Oprócz jej właściwości termoizolacyjnych, posiada ona także właściwości hydroizolacyjne. Daje to więc możliwość wykonania dwóch izolacji z wykorzystaniem jednego środka. Pianka ta zwiększa swoją objętość i twardnieje w kontakcie z powietrzem atmosferycznym. Taki sam efekt występuje w kontakcie z wodą, jednak jest on znacznie bardziej spotęgowany. Dlatego też pianka ta idealnie nadaje się na izolowanie fundamentów.

Nakłada się ją za pomocą specjalnych pistoletów natryskowych, a ona sama gromadzona jest w zbiorniku pod dość sporym ciśnieniem. Zajmują się tym profesjonalne ekipy posiadające właściwe uprawnienia do wykonywania takich czynności i bez problemu dojadą do każdego domostwa.

Dodaj komentarz