Jakie kształty mają zlewozmywaki?

Zmywanie nastręcza wielu trudności, jeśli tylko zlewozmywak jest źle dobrany. Zlewy wykonuje się z najróżniejszych materiałów: litego drewna, granitu, ceramiki czy – wreszcie – stali. Wybór każdego ma swoje zalety i wady, dlatego warto zastanowić się dokładnie. Co ważne – na wygodę korzystania zlewozmywaka wpływa także jego kształt. Istnieją różne zlewy: jednokomorowe, dwukomorowe i nie tylko.

Zlewozmywak ze stali

zlewozmywak stalowy podwieszanyWarto pomyśleć też o estetyce, na którą przykłada się nie tylko kształt czy materiał, ale także sposób montażu. Pierwszą propozycją, nad jaką warto się zastanowić, są zlewy jednokomorowe. Trwały zlewozmywak stalowy podwieszany z jedną komorą przyda się przede wszystkim niewielkim rodzinom albo singlom. To doskonały wybór do kawalerki, w której mieszka para – zlewozmywaki jednokomorowe nie zajmują zbyt wiele miejsca, dlatego sprawdzą się w kuchniach, w których brakuje przestrzeni. Zlewy z jedną komorą nadają się również fantastycznie dla osób, które rzadko gotują, a często zamawiają na przykład posiłki, wspierając w ten sposób lokalny biznes. Jeżeli mieszkańcy domu, w którym znajduje się trwały zlewozmywak stalowy podwieszany jednokomorowy, chcą wygodnie myć garnki i naczynia, przyda się im do tego szeroka komora w miejsce dwóch węższych. Zaoszczędzone miejsce można przeznaczyć między innymi na ociekacz, na którym naczynia będą schnąć. Fantastycznym wyborem do kuchni są także zlewozmywaki dwukomorowe.

zlewozmywak stalowy podwieszanyModele wyposażone w dwie komory przydadzą się dużym rodzinom – trudno wyobrazić sobie tylko jedną, maleńką przegrodę, gdy codziennie do kuchni zagląda sześć szkrabów i mąż czy żona. To szczególnie przydatne urządzenie, jeśli rodzina nie posiada zmywarki, a więc sprzętu, który mógłby odciążyć wszystkich w codziennych trudach. Warto pamiętać o tym, że druga komora jest zazwyczaj węższa – można ją przeznaczyć na przykład na mycie owoców. Oczywiście łatwo znaleźć także trwały zlewozmywak stalowy podwieszany z dwoma dużymi komorami. Takie rozwiązanie przyda się w restauracjach czy kuchniach rodzin wielodzietnych. Do wyboru są różne rozwiązania, na jakie warto zwrócić uwagę. Fantastyczną propozycją dla singli i małych rodzin oraz dużych rodzin, które posiadają zmywarkę, są zlewy jednokomorowe.

To niewielkie urządzenie, które montuje się w szafce, i które nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Pomysłem, który jest szczególnie atrakcyjny dla rodzin z wieloma dziećmi lub dla osób prowadzących restaurację, są zlewozmywaki z dwoma komorami. Należy też zaznaczyć, że propozycji jest więcej: można na przykład wybrać zlew półtorakomorowy.