Drzwi szklane do różnych wnętrz

Drzwi z drewna zawsze będą modne, drzwi metalowe nieodzownie kojarzą się jedynie z pomieszczeniami magazynowymi, natomiast niedoceniane są drzwi wykonywane ze szkła. Szkło hartowane jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, dobrze się prezentuje, a do tego jest grube i solidne. Idealnie sprawdza się na drzwi wewnętrzne, a czasem także na zewnętrzne.

Drzwi w nowoczesnej wersji

drzwi szklaneCo warto o nich wiedzieć? Drzwi szklane wymagają specjalnego zamontowania. Są cięższe niż drzwi z drewna, więc trzeba o nich pomyśleć już na etapie projektowania budynku. Ściany powinny być wzmocnione, a zawiasy solidne i metalowe. Tylko w ten sposób można zagwarantować stabilność drzwi. Szkło hartowane ma to do siebie, że nawet przy uderzeniu nie stłucze się, a jedynie na drzwiach pojawi się pajęczynka pęknięć. Takie drzwi może nie będą wyglądać dobrze, ale nadal można je bezpiecznie użytkować. Nowoczesne drzwi szklane z Katowic mogą być otwierane na wiele sposobów. Są oczywiście tradycyjne drzwi uchylne w wersji jedno lub dwuskrzydłowej. Mniejsze nadają się do domu, większe sprawdzą się w biurze. W biurach czy też w salonach odnowy biologicznej można spotkać drzwi szklane przesuwne. Nie montuje się ich na zawiasach tylko na specjalnych szynach, po których drzwi się przesuwają.

drzwi szklaneTrzecia opcja to nowoczesne drzwi otwierane automatycznie. Są to drzwi przesuwne składające się z dwóch skrzydeł drzwiowych lub też drzwi obrotowe. Montuje się je w galeriach handlowych, gdzie jest duży przepływ ludzi. Dodatkowo brak klamki podnosi poziom higieny. Drzwi ze szkła nie muszą być przeźroczyste. Popularne jest piaskowanie drzwi dające efekt szronu i mlecznej bieli. To możliwość na stworzenie ciekawych wzorów na drzwiach, czy też na umieszczenie na nich logo i nazwy firmy. Drzwi szklane czyści się bardzo łatwo. Co prawda widać na nich odciski palców i łatwo o smugi, ale dobry płyn do szyb i ściereczka z mikrofibry załatwią sprawę. Do jakich wnętrz pasują omawiane drzwi? Jako że są stworzone z metalu i szkła to najlepiej prezentują się we wnętrzach nowoczesnych, w biurowcach, czy sklepach. Jednak z odpowiednim zdobieniem będzie można je zamontować także we wnętrzach klasycznych.

Drzwi szklane nie są nowością na rynku, ale nadal są niedoceniane przez konsumentów. Zupełnie niesłusznie, bo są one bardzo ładne, trwałe i łatwe w czyszczeniu, zatem warto wziąć je pod uwagę przy zakupach. Rodzaj otwierania, wielkość i wygląd drzwi można łatwo dostosować do wnętrza, a ich koszt wcale nie jest o wiele większy niż cena za solidne drzwi drewniane czy metalowe.