Drewniany blat do kuchni

Głównym, nieodłącznym elementem zaraz obok sprzętu AGD w kuchni są szafki oraz blat kuchenny. To właśnie one nadają temu pomieszczeniu odpowiedni charakter i pozwalają wyeksponować zalety zwłaszcza jeżeli kuchnia jest otwarta na przykład na salon. Odpowiednie dobranie kolorystyczne pozwala uzyskać ciekawy efekt. Blaty takie różnią się między sobą nie tylko wyglądem oraz ceną, ale również odpornością na warunki kuchenne. Jednym z rodzajów takich blatów są te wykonane z naturalnego drewna.

Na jaki blat kuchenny się zdecydować?

blat kuchennyCoraz więcej osób decyduje się na drewniane blaty lub te, które je doskonale imitują. Dzieje się tak, ponieważ przyciągają one wzrok swoim pięknem oraz naturalnością. Powszechnie do ich produkcji wykorzystuje się drewna twarde takie jak jesion, buk czy dąb. Jeżeli decyzja padnie tak taki materiał to warto pamiętać o potrzebie jego szczególnej pielęgnacji. Niezależnie od gatunku drewna blat kuchenny przed użytkowaniem należy zabezpieczyć dodatkowymi powłokami ochronnymi. Skutecznie uodpornią go one na działanie w warunkach niekorzystnych i trudnych oraz pozwolą na dłużej zachować naturalną urodę drewna. Olejowanie i woskowanie podkreśli jego fakturę oraz nie dopuści, aby we wnętrze wchłaniała się wilgoć, która jest obecna w takim pomieszczeniu – gotowanie, mycie naczyń lub smażenie może uszkodzić jego niezabezpieczoną powierzchnię.

blat H1180 dąb halifax do kuchniBlat H1180 dąb Halifax do kuchni nadaję się znakomicie i pięknie będzie się komponował zarówno w towarzystwie szafek o ciemniejszej lub jaśniejszej barwie. Na rynku należy on do bardzo popularnego dekoru. Do jego zakupu zachęca przede wszystkim jego wygląd – wyraziste pęknięcia oraz słoje są charakterystyczne dla tego wzoru oraz nadają przestrzeni więcej naturalności i autentyczności. Świetnie prezentuję się w towarzystwie nowoczesnych materiałów takich jak metal, szkło albo kamień. Zastosowana technologia produkcji, która zapewnia powtarzalność pęknięć pozwala na wykorzystanie tego wzoru nawet na dużych powierzchniach. Każdy blat wyprodukowany z tego materiału odznaczać się będzie swoją indywidualnością oraz niepowtarzalnością. Drewniane blaty w takim pomieszczeniu jak kuchnia są coraz bardziej popularne.

Nowoczesne technologie obróbki oraz zastosowanie materiału sprawiają, że są one coraz częściej kupowane. Są bardzo uniwersalne, psują do każdego rodzaju szafek bez względu na ich wzory czy też fakturę. Ciekawe dodatki z metalu lub kamienia pozwolą stworzyć godną uwagi kompozycję, dzięki czemu można je wykorzystać zarówno w stylu nowoczesnym jak i klasycznym.