Dokładny proces lakierowania farbami proszkowymi

Stal jest stosowana właściwie do produkcji wszystkiego. W ogrodnictwie, budownictwie, w meblarstwie oraz podczas produkowania ozdób – wszędzie można znaleźć jakieś detale, które są wykonane ze stopów żelaza. W halach produkcyjnych tego rodzaju elementów znajduje się skomplikowana aparatura pozwalająca na przetapianie stali i tworzenie odlewów, która zajmuje bardzo dużo miejsca.

Lakiernie zasypywane zleceniami

lakiernie proszkoweNic więc dziwnego, że producenci takich detali tak chętnie korzystają z usług zewnętrznych lakierni proszkowych. W województwie kujawsko – pomorskim znajduje się bardzo dużo punktów, którym można zlecić utwardzane termicznie malowanie. Lakiernie proszkowe w Bydgoszczy są zasypane zleceniami i pracują przez szesnaście lub dwadzieścia cztery godziny na dobę. Na czym polega sekret wykonywanych w ten sposób powłok? Tak duże zainteresowanie tymi usługami wynika z tego, że podczas procesu uzyskuje się bardzo wysoką jakość powłoki. Dzięki odpowiedniemu oczyszczeniu elementów i dbałości przy pozbywaniu się z nich starej farby i ognisk korozji, powłoka doskonale przylega do metalowych elementów. Warstwa farby jest bardzo równomierna, a cała powłoka gładka.

lakiernie proszkoweZa te parametry jest odpowiedzialny przede wszystkim sam proces wykonywania tego rodzaju powłok. Bydgoskie lakiernie posiadają wysokiej klasy maszyny, które tworzą funkcjonalny i praktyczny ciąg technologiczny. W całej linii produkcyjnej są dwa najważniejsze urządzenia. Jednym z nich jest komora lakiernicza, w której specjalne pistolety wpompowują proszkowe farby na nasz element. Dzięki temu, że cząsteczki są obdarzone ładunkiem elektrycznym, to zaczynają one otulać nie posiadające ładunku metalowe detale. Kiedy pył równomierne osiądzie na wyrobach, specjalne prowadnice kierują je do pieca. Jest to drugie najważniejsze urządzenie służące do wykonywania powłok lakierniczych o bardzo wysokiej jakości. W tej maszynie podwyższa się temperaturę, nawet do 200 stopni Celsjusza, dzięki czemu zachodzi proces polimeryzacji. Oznacza to, że cząsteczki zaczynają wchodzić ze sobą w reakcję i zmieniać swoje właściwości. Gęsta farba, która powstaje podczas wypalania posypanych proszkiem elementów, doskonale przywiera do stalowego podłoża. Dzięki temu późniejsza powłoka jest bardzo wytrzymała.

Oprócz trwałości, usługodawcy z Bydgoszczy oferują powłoki w bardzo wielu kolorach. Każdy znajdzie coś dla siebie, a elementy z pewnością będą pomalowane bardzo estetycznie. Malowanie proszkowe może odbyć się przy użyciu farb z połyskiem oraz matowych, co czyni rozwiązanie jeszcze bardziej uniwersalnym.