Dobór drzwi i okien do domu

Choć w nowoczesnych domach bardzo często decydujemy się na montaż plastikowych okien, to osoby, które cenią sobie estetykę, poszukują rozwiązań pozwalających podkreślić styl i charakter budynku. W takim wypadku warto rozejrzeć się wśród okien drewnianych.

Cechy okien i drzwi z drewna

okna drewnianePrezentują się one naprawdę elegancko, ponadto wielu producentów pozwala klientom na wybór dowolnego kształtu. Okna drzwi drewniane wykonywane są z wysokiej klasy drewna – najczęściej wybierane jest drewno dębowe lub sosnowe. Wśród nietypowych propozycji znajduje się stolarka otworowa wykonana z meranti, czyli egzotycznego drzewa, które charakteryzuje się właściwościami zbliżonymi do amerykańskiego mahoniu. Drewno wykorzystywane do produkcji okien, jest klejone trójwarstwowo (w przypadku sosny – czterowarstwowo) lub łączone na mikrowczep. Dzięki tym metodom możliwe jest uzyskanie wyrobu naprawdę wysokiej jakości, bez sęków i wad. Producenci zapewniają, że drewniane okna odznaczają się wysoką energooszczędnością oraz dobrą dźwiękoszczelnością. Do okna można dobrać dowolne szklenie – oprócz tradycyjnej szyby, w ofertach znajdują się szyby przeciwsłoneczne, szyby o zwiększonej dźwiękochłonności, szyby utrudniające włamanie, hartowane, satynowe, ornamentowe, a także szyby samoczyszczące, które na pewno zadowolą wszystkie gospodynie domowe.

drzwi drewnianeZ pewnością dzięki przemyślanemu wyborowi, możemy uzyskać naprawdę przyjemny efekt. Warto do okien dopasować odpowiednie drzwi zewnętrzne. Do ich produkcji firmy wykorzystują również wspomniane wcześniej trzy rodzaje drewna – sosnę, dąb oraz meranti. Dobrze sprawdzają się drzwi o grubości 68 mm – takich modeli jest zresztą najwięcej w ofertach producentów. Obok klasycznych drzwi o całkowicie zabudowanej powierzchni, w ofercie znajdują się także drzwi szklone na różne sposoby – na przykład poprzez szkło typu witraż lub piaskowane. Najlepiej prezentują się drzwi z elementami ozdobnymi w postaci głowiczek czy listew, jednak najważniejsze, aby zadbać o odpowiednie zabezpieczenia antywłamaniowe. Dobrze więc pomyśleć o klamce antywłamaniowej. Jeżeli możemy sobie na to pozwolić – pomyślmy o systemie zautomatyzowanego otwierania i zamykania, na przykład na odcisk palca. Po wyborze drzwi zewnętrznych, kolej na odpowiedni dobór drzwi wewnętrznych oraz drzwi tarasowych.

Tutaj w asortymencie producentów znajdziemy między innymi drzwi przesuwne oraz harmonijkowe. Dobry producent oferuje zazwyczaj także wszelkie dodatkowe akcesoria – klamki, kołatki czy wizjery. Dzięki wyborowi wszystkich elementów u jednego producenta, możemy zdecydowanie oszczędzić swój czas.

Dodaj komentarz