Cechy posadzek przemysłowych

Wybór posadzek nie jest prosty, szczególnie jeśli mają być one w magazynach, halach czy innych miejscach narażonych na wiele czynników niekorzystnych. Każdy z właścicieli takiego miejsca staje przed nie lada wyzwaniem – dlatego warto zapoznać się z wadami i zaletami wszystkich rozwiązań, a tych nie brakuje na rynku.

Jak wybrać posadzkę?

posadzkaPosadzki są tak samo ważne w każdym miejscu, jak ściany – więc nie należy podejmować decyzji pochopnie. Nie można jednogłośnie powiedzieć jaka posadzka jest najlepsza, ponieważ każdy ma inne wymagania, ale też bardzo dużo zależy od tego, w jakim miejscu ma zostać ona wykonana. Podłoga w domu to zupełnie co innego niż magazyn czy hala. Rozwiązaniem godnym uwagi dla każdego są posadzki przemysłowe. Stosuje się je w magazynach, garażach, centrach handlowych, w obiektach publicznych, a także domach mieszkalnych. Charakteryzują się tym, że posiadają określoną wytrzymałość. A jakie są zalety takiego rozwiązania? Przede wszystkim taka podłoga jest odporna na ścieranie. W magazynach czy halach jest bardzo wiele maszyn, towarów, a także ludzi – podłoga ta ma zwiększoną odporność na naprężenia mechaniczne, a co się z tym wiąże, lepiej ją chroni. Niejednokrotnie w halach produkcyjnych dochodzi do wylania na przykład smarów czy paliwa. Na powierzchniach betonowych dochodzi wtedy bardzo łatwo do zabrudzenia i niszczenia podłogi, a posadzka przemysłowa chroni ją przed tym.

posadzkaDodatkowo w różnych magazynach obowiązuje wiele wymogów, które mają związek z bezpieczeństwem i higieną. Ten rodzaj posadzek poprawia nie tylko higienę, ale też spełnia wymogi bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Zainwestowanie w posadzki przemysłowe się opłaca, ponieważ są one wytrzymałe i nie trzeba się obawiać, że po krótkim czasie nie będą spełniały restrykcyjnych wymogów i trzeba będzie je wymieniać czy naprawiać. Wygląd ma znaczenie i nie jest istotne to, gdzie taka podłoga ma się znaleźć – hala, centrum handlowe czy muzeum – musi się prezentować dobrze. Często w firmach istnieje wymóg oznaczania różnych stref, a na takiej posadzce jest to możliwe. Posadzki przemysłowe mają szerokie zastosowanie, wiele osób chodzi po nich każdego dnia i nawet nie zdaje sobie z tego sprawy.

Wszystkie jej cechy sprawiają, że sprawdzi się w wielu miejscach. Wszędzie tam, gdzie można spotkać wiele osób, maszyny czy towary – czyli tam, gdzie narażenie na ścieralność podłogi jest zwiększona – wybierana jest posadzka przemysłowa. Dodatkowo nie ma żadnych przeciwwskazań, aby postawić na takie rozwiązanie w budynku mieszkalnym.